Mieszkanie

O ile to możliwe, umawiaj się na oglądanie mieszkania w dzień. Przy naturalnym świetle łatwiej ocenisz jego wady i zalety, dostrzeżesz więcej znaczących dla ciebie szczegółów w jego bezpośrednim otoczeniu. Zwróć uwagę na rozkład pomieszczeń w mieszkaniu, czy pokoje są niezależne, czy przejściowe, czy przestrzeń jest funkcjonalna i ustawna, czy rozkład ścian nośnych pozwoli na dokonanie ewentualnych zmian.

Przeanalizuj standard mieszkania. Zastanów się czy jest to lokal wymagający gruntownego remontu, lekkiego odświeżenia, czy też taki, do którego od razu możesz się wprowadzić. Zwróć szczególną uwagę na stan podłóg, drzwi, okien i innych elementów, których wymiana bądź restauracja będzie kłopotliwa i kosztowna. Pamiętaj o tym – są to w końcu dodatkowe wydatki, które będziesz musiał doliczyć do ceny mieszkania.

Nie broń się przed negocjowaniem korzystniejszej dla siebie ceny. Jeśli nie potrafisz się targować, weź ze sobą kogoś zaufanego, kto ma do tego talent.

Zwróć uwagę na to, jak twoje mieszkanie jest zorientowane względem stron świata. Najbardziej optymalne są mieszkania, których okna skierowane są na południowy-zachód. Taka orientacja przestrzeni mieszkalnej pozwoli na maksymalne wykorzystanie światła dziennego i niewątpliwie wpłynie korzystnie na twoje samopoczucie. Oczywiście okna skierowane na południowy-zachód niewiele ci dadzą, jeśli cały zaokienny widok przesłonią ci pobliskie budynki lub wysokie, okalające budynek, drzewa. Koniecznie wyjrzyj przez okno.

Wsłuchaj się. Sprawdź czy w okolicy nie znajdują się: lotnisko, tory kolejowe, autostrada czy też arterie komunikacyjne.

Nie zapomnij dowiedzieć się o dostęp do miejskich mediów: centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody. Jeśli planujesz większy remont, zapytaj jak przebiega sieć wodna i elektryczna.

Poza tym – pytaj. Nie wstydź się wypytywać właściciela o wszystko, co tylko przyjdzie ci na myśl. Kupno mieszkania to ogromny wydatek – niech więc będzie maksymalnie przemyślany. Pytaj o średnią wysokość rachunków, sposób zarządzania budynkiem przez administrację, sąsiadów.

Nie pozostawiaj miejsca na żadne niespodzianki. Dowiedz się konkretnie kiedy właściciel jest gotów opuścić mieszkanie, jakie meble są wliczone w cenę, etc.

Dlaczego właśnie my?

Szukaj kiedy chcesz

Szukaj kiedy chcesz

oferty na naszej stronie możesz przeglądać na komputerze, notebooku ale z powodzeniem obejrzysz także na tablecie, smartfonie czy telewizorze smart tv.
Śpij spokojnie

Śpij spokojnie

przy każdej transakcji gwarantujemy 100% bezpieczeństwa. wszystkie oferty są weryfikowane pod względem historii ksiąg wieczystych, aby nasi klienci mogli spać spokojnie.
Sprzedaż - kupno - wynajem

Sprzedaż - kupno - wynajem

nasza oferta jest bardzo szeroka i staramy się aby zaspokajała indywidualne potrzeby każdego klienta. Prosta i czytelna wyszukiwarka pomoże znaleźć Państwu wymarzony "dom".
Kompleksowa oferta

Kompleksowa oferta

współpracujemy z doświadczonymi profesjonalistami m. in. notariuszami, adwokatami, geodetami, architektami, rzeczoznawcami majątkowymi i pośrednikami finansowymi.
W ciągłej dyspozycji

W ciągłej dyspozycji

przekonajcie się Państwo jak szybko i komfortowo kupicie i sprzedacie nieruchomość za naszym pośrednictwem. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od świtu do zmierzchu.
Doświadczenie w służbie klientom

Doświadczenie w służbie klientom

AS Nieruchomości łączy nasze pasje ze stale poszerzaną wiedzą i znajomością lokalnego rynku nieruchomości. Staramy się robić to co robimy najlepiej kierując się intuicją wzbogaconą naszym doświadczeniem.

Bezpieczeństwo transakcji

Czytaj więcej...

Otoczenie

Czytaj więcej...

Lokalizacja

Czytaj więcej...