Bezpieczeństwo transakcji

  • Zbadanie księgi wieczystej to święty obowiązek kupującego. Możesz przejrzeć ją osobiście lub zwrócić się do wydziału ksiąg wieczystych danego sądu i wystąpić o wydanie odpisu z księgi. Zastosuj metodę ograniczonego zaufania i sprawdź księgę wieczystą bezpośrednio przed podpisaniem umowy z właścicielem. W ten sposób unikniesz ryzyka pojawienia się nowych, niekorzystnych dla ciebie, wpisów.
  • Księga wieczysta powie ci kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze – czy osoba podająca się za właściciela jest nim rzeczywiście. Po drugie – czy lokal nie jest zadłużony. Po trzecie – dowiesz się o wszystkich wadach prawnych, jakimi obciążone jest mieszkanie.
  • Zapytaj o osoby zameldowane w mieszkaniu. Upewnij się o braku zadłużeń czynszowych oraz u dostawców mediów. Informacje takie są chronione ustawą o ochronie danych osobowych, nie uzyskasz ich więc samodzielnie. Musisz poprosić sprzedawcę o okazanie odpowiednich zaświadczeń o nie zaleganiu z płatnościami.
  • Dowiedz się także czy sprzedający prowadzi działalność gospodarczą. Jeśli tak, poproś go o okazanie zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i ZUS o braku zaległości. Może ci się to wydawać daleko posuniętym wścibstwem, ale gdyby okazało się, że przeciwko właścicielowi prowadzona jest egzekucja z nieruchomości, zawarta przez ciebie umowa nie miałaby żadnego znaczenia. Komornik egzekwowałby długi poprzedniego właściciela, a ty zostałbyś na lodzie – bez mieszkania i bez pieniędzy.
  • Informacje o hipotekach, ciężarach, ograniczeniach i egzekucjach prowadzonych z nieruchomości znajdują się w działach III i IV księgi wieczystej.

Dlaczego właśnie my?

Szukaj kiedy chcesz

Szukaj kiedy chcesz

oferty na naszej stronie możesz przeglądać na komputerze, notebooku ale z powodzeniem obejrzysz także na tablecie, smartfonie czy telewizorze smart tv.
Śpij spokojnie

Śpij spokojnie

przy każdej transakcji gwarantujemy 100% bezpieczeństwa. wszystkie oferty są weryfikowane pod względem historii ksiąg wieczystych, aby nasi klienci mogli spać spokojnie.
Sprzedaż - kupno - wynajem

Sprzedaż - kupno - wynajem

nasza oferta jest bardzo szeroka i staramy się aby zaspokajała indywidualne potrzeby każdego klienta. Prosta i czytelna wyszukiwarka pomoże znaleźć Państwu wymarzony "dom".
Kompleksowa oferta

Kompleksowa oferta

współpracujemy z doświadczonymi profesjonalistami m. in. notariuszami, adwokatami, geodetami, architektami, rzeczoznawcami majątkowymi i pośrednikami finansowymi.
W ciągłej dyspozycji

W ciągłej dyspozycji

przekonajcie się Państwo jak szybko i komfortowo kupicie i sprzedacie nieruchomość za naszym pośrednictwem. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od świtu do zmierzchu.
Doświadczenie w służbie klientom

Doświadczenie w służbie klientom

AS Nieruchomości łączy nasze pasje ze stale poszerzaną wiedzą i znajomością lokalnego rynku nieruchomości. Staramy się robić to co robimy najlepiej kierując się intuicją wzbogaconą naszym doświadczeniem.

Bezpieczeństwo transakcji

Czytaj więcej...

Otoczenie

Czytaj więcej...

Lokalizacja

Czytaj więcej...